Результаты опроса: Какой язык Вы считаете родным ?

Голосовавшие
129. Вы ещё не голосовали в этом опросе
 • Русский

  29 22.48%
 • Украинский

  103 79.84%
 • Другой

  2 1.55%
Опрос с выбором нескольких вариантов ответа.
Страница 1 из 14 1234511 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 134

Тема: Языковая проблема в Украине

 1. #1
  Administrator Аватар для Сергій Козак
  Регистрация
  14.05.2006
  Адрес
  Хмельницький
  Сообщений
  1,439
  Сказал(а) спасибо
  467
  Благодарили 154 раз в 96
  Вес репутации
  26

  Exclamation Языковая проблема в Украине

  С востока все чаще идут заявы что нужно сделать русский язык вторым государственным. А оказывается не так уж и много украинцев считают его родным.


  Только 18% этнических украинцев считают родным русский язык

  Только 18% этнических украинцев считают своим родным языком русский. Такие результаты исследования "Общественное мнение населения Украины - июнь 2006 года" представил сегодня руководитель фирмы "Юкрейниан Социолоджи Сервис" Александр Вышняк.
  Как передает корреспондент [Только для зарегистрированных пользователей. Зарегистрироваться.][Только для зарегистрированных пользователей. Зарегистрироваться.], среди опрошенных украинцев по национальности 18% граждан не считают украинский язык своим родным. Родным языком они называют русский. Из всех опрошенных респондентов украинский язык считают родным 60%, а русский - 38%.
  По результатам опроса, общаются в семье только по-украински 37% респондентов, только по-русски - 34%, на двух языках в зависимости от обстоятельств - 28%.
  Опрос проводился фондом "Демократические инициативы" и фирмой "Юкрейниан Социолоджи Сервис" с 1 по 11 июня 2006 года. Во всех областях Украины, АР Крым, Киеве и Севастополе были опрошены 2011 респондентов в возрасте старше 18 лет. Случайная погрешность выборки не превышает 2,2% (при вероятности 0,954).
  [Только для зарегистрированных пользователей. Зарегистрироваться.]

 2. #2
  Пользователь Аватар для Ghost
  Регистрация
  23.05.2006
  Адрес
  Хмельницький
  Сообщений
  86
  Сказал(а) спасибо
  2
  Благодарили 2 раз в 2
  Вес репутации
  0

  Unhappy маємо те, що маємо...

  Нажаль, результати відповідають дійсності...
  Але який же відсоток людей має бути, які спілкуються виключно українською після 70-річного гноблення "совками", коли були лише "совєцкіє люді". Я дивуюся, що українці взагалі не втратили мову після репресій і голодоморів 30-х, 40-х, 60-х років...
  А якщо ще далі копнути (часи московії та їхніх імперсько-шовіністичних замашок) - коли за мову садили у в'язниці, висилали в табори, вбивали... Але курс історії я подавати не буду, хто добре вчився, той це все знає.
  Та ще й теперішня абсолютно "беззуба" мовна політика...
  Головне, почати з себе! А на останок скажу так:
  Мова - не язик, в ср...у не запхаєш!!!
  Последний раз редактировалось Ghost; 11.07.2006 в 00:37.

 3. #3
  Пользователь Аватар для Yulia
  Регистрация
  16.05.2006
  Адрес
  Ukraine
  Сообщений
  44
  Сказал(а) спасибо
  0
  Благодарили 0 раз в 0
  Вес репутации
  16

  По умолчанию

  я, наприклад, на форумі спілкуюсь на рос. мові, просто на це є деякі причини, а взагалі розмовляю на українській, по мірі можливостей, українська- моя рідна мова!!! хоча якщо державна мова потребує захисту самої держави, то це свідчить про безпорадність та малорозвинутість країни, саме що і маємо в україні зараз але, якщо чесно, то в україні на даний момент є більш нагальніші соц. проблеми, які для певних верств населення є більш болючіші, ніж навіть статус рідної мови, нажаль

 4. #4
  Пользователь Аватар для Ghost
  Регистрация
  23.05.2006
  Адрес
  Хмельницький
  Сообщений
  86
  Сказал(а) спасибо
  2
  Благодарили 2 раз в 2
  Вес репутации
  0

  Unhappy

  Я розумію. Проте до цього питання можна підійти з двох сторін. :cool:
  З однієї сторони - однією мовою ситий не будеш. Це я добре знаю! Звісно ж можна сказати, що спочатку держава має забезпечити шматок хліба людині або хоча б можливість вільно заробити на нього, а потім вже перейматися такими "несуттєвими" питаннями, як мова. Більшість так і думає.
  Але з іншої сторони - втратиш мову, втратиш націю. І тоді постане питання: :confused: а в якій державі жити? В малоросії? На кого працювати? На кремль? Ні, дякую! :mad:
  Просто питання мови є лише одним з цілого комплексу болючих питань відродження національної свідомості. За "совків" робилося все можливе, аби українці забули про те, що вони УКРАЇНЦІ! Ти напевно не раз чула від наших же людей "хохли - паскудна нація". От тобі й маєш! Хіба від поляка можна почути, що поляки дурні, жадібні, продажні, брехливі і т.д.? НІ!!! Так само і з іншими націями... І тільки ми самі себе паскудимо. А з цього починється національна свідомість! З шани до своєї країни, мови, культури, історії, народу (яким би він не був!)...
  І якщо зараз не дати добити нашу мову до кінця (яскравий приклад - Білорусь) і забезпечити хоч якийсь її захист, то з часом ситуація має налагодитися (треба щоб змінилося хоча б одне покоління людей).
  Поживемо, побачимо...

 5. #5
  Новичок Аватар для LAPIK
  Регистрация
  31.10.2006
  Адрес
  УКРАЇНА, ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ
  Сообщений
  16
  Сказал(а) спасибо
  0
  Благодарили 0 раз в 0
  Вес репутации
  16

  По умолчанию

  українська - моя рідна мова
  якщо комусь зручніше російською розмовляти, будьласка нехай розмовляють, цього ніхто не забороняє. але робити російську другою мовою в україні непотрібно!!!

 6. #6
  Продвинутый Аватар для FlooD
  Регистрация
  24.07.2006
  Адрес
  Хмельницкий
  Сообщений
  102
  Сказал(а) спасибо
  0
  Благодарили 1 раз в 1
  Вес репутации
  16

  По умолчанию я українець, я люблю україну, я горжусь тим, що народився в україні

  кожен з нас може розмовляти на українській мові і повинен це робити, хоча б деколи. але я проти того, щоб ганьбити або не брати до уваги інших мов. на сучасному рівні життя потрібно знати щонайменше 3 мови: англійську, російську і безумовно рідну. саме знання цих мов дозволить вільно себе почувати в спілкуванні з іншими націями. на сьогодніший день світ став більш комунікабельнішим, і ми не повинні залишатись осторонь нього, тому що пізніше нас можуть і не прийняти. як казав один з найславетніших українців "і чужому научайтесь і свого не цурайтесь" (шевченко т.г.).
  лише знання і спілкування українською мовою не робить нікого патріотом своєї держави, не показуэ його любов до неї, не зміцнює нашу державу. насамперед потрібно бути патріотом в душі і в думках, любити свою країну, любити її в перемогах і поразках, але для цього потрібно, щоб наш розум був готовий сприйняти україну у всій її красі. нажаль на сучасному рівні життя українців цього не відбудеться...
  Ps: я не проти того, щоб другою державною мовою стала російська. багато держав мають дві державні мови і це аж ніяк не впливає на почуття до власної держави

  можливо хтось боїться за подальший розвиток держави після прийняття двомовності, можу заспокоїти: чи незалежна держава канада, у якій дві державні мови – англійська та французька? а ізраїль, де теж дві державні мови – іврит та англійська? а фінляндія з державними фінською та шведською? назвати всі такі „двомовні” країни з розвиненими демократією та економікою? чому вони не розвалилися завдяки двомовності? а тому, що ці народи не доводять мовні проблеми до шизофренії, а вирішують питання в інтересах конкретних громадян. законотворці та урядовці цих країн пам’ятають, що вони для народу, а не народ для них. і не дають волю своїм політичним (або, скоріше, псевдополітичним) амбіціям.
  до речі, вже й мер нью-йорка зобов’язав англомовних муніципальних чиновників на брайтоні вивчати російську мову. і міська влада у цьому мегаполісі не розвалилася. просто продемонстрована повага до російськомовних громадян сполучених штатів америки. тому що вони сплачують податки на утримання держави і апарату міського самоврядування, а держава та її чиновники їх за це поважають.
  Ps: а особисто моя думка, що всі ці питання більше піднімаються політиками для того, щоб нам, населенню, закрити очі на ту політичну та економічну ситуацію, яка виникла в державі.
  Последний раз редактировалось FlooD; 01.11.2006 в 07:58. Причина: Automerged Doublepost

 7. #7
  Новичок
  Регистрация
  15.03.2007
  Сообщений
  5
  Сказал(а) спасибо
  0
  Благодарили 0 раз в 0
  Вес репутации
  15

  По умолчанию Re: Языковая проблема в Украине

  Я родился в г. Херсоне, практически вырос в рускоязычной среде, проголосовал за родной руский, но...
  Так, я вільно володію двома мовами, і не бачу нічого поганого в тому, щоб з співрозмовником спілкуватися на тій самій мові, на якій він говорить.
  Головне, як на мене, бажання порозумітися. Якась спільна мета.
  Мені доводилося спілкуватися з іноземцями, на язику жестів та російсько-англійському наборі слів.

 8. #8
  Новичок
  Регистрация
  19.03.2007
  Сообщений
  2
  Сказал(а) спасибо
  0
  Благодарили 0 раз в 0
  Вес репутации
  15

  По умолчанию Re: Языковая проблема в Украине

  Рідну мову потрібно берегти і любити - не буде української мови -не стане держави. Хіба може бути Україна, як держава, без корінної нації. Потрібно брати приклад з французів у захисті рідної мови

  А питання двомовності - спекуляції політиканів. Скажіть мені, що загрожує російській мові у Донецьку, де всього одна українська школа, а Луганськ, Крим, Харків.
  Правда, якщо послухати вітренчиху, чи симоненка то в цих областях творяться жахи - іде насильна українізація, а в кіоску жодного видання на українській. Та що там схід- подивіться періодику у нас в Хмельницькому- з українських - Україна молода, Літературна Україна і наші Подільські вісті і ВСЕ. От вам і насильна українізація.
  Українська нація і держава в небезпеці. Єднаймося і ПОБОРЕМО. Слава Україні!
  Последний раз редактировалось stevas; 19.03.2007 в 20:52. Причина: сбой програми

 9. #9
  Новичок Аватар для Dexmaster
  Регистрация
  19.04.2007
  Сообщений
  7
  Сказал(а) спасибо
  0
  Благодарили 0 раз в 0
  Вес репутации
  15

  По умолчанию Re: Языковая проблема в Украине

  Я вважаю що підігрівають це питання тільки політики, оскільки людям ніхто нічого не забороняв і не може по закону, так що ці заяви вигадка.
  Хочете працювати - ляжте, поспіть і все минеться.

 10. #10
  Бывалый
  Регистрация
  21.04.2008
  Адрес
  Хмельницкий
  Сообщений
  2,405
  Сказал(а) спасибо
  85
  Благодарили 378 раз в 243
  Вес репутации
  34

  По умолчанию Re: Языковая проблема в Украине

  Не можна розв"язувати мовну проблему, ніяк не можна. Бо тоді політиканам напередодні чергових виборів прийдеться шукати якісь нові шняги, щоб розколоти електорат надвоє, а ну як придумають щось серйозніше? А так, нехай, бавляться. ...

Информация о теме

Пользователи, просматривающие эту тему

Эту тему просматривают: 1 (пользователей: 0 , гостей: 1)

Ваши права

 • Вы не можете создавать новые темы
 • Вы не можете отвечать в темах
 • Вы не можете прикреплять вложения
 • Вы не можете редактировать свои сообщения
 •