Для початку, - якшо це тобі видається збоченням, тобі легше працювати з програмами іноземною мовою і зовсім не хочеться возитися "нєпонятно с чєм", - то ця тема не для тебе, вибачай.
Ну і для всіх, кому українізація програмного забезпечення видається садомазахізмом і абсолютно непотрібним явищем - декілька доводів чому я вважаю це необхідністю:
1. В цілях навання і освіти. Ми живемо в незалежній державі, ми маємо навчальні заклади, де предмети викладаються УКРАЇНСЬКОЮ мовою, і цілком логічно було б, щоб викладач, пояснюючи, як працює та чи інша програма, кожен раз не переходив на російську чи якусь іншу мову.
2. Особисто мені набагато приємніше працювати з комп'ютером коли він "спілкується" зі мною МОЄЮ РІДНОЮ МОВОЮ
3. Дотримання прав споживачів. Я, громадянин України, як споживач маю право читати книги УКРАЇНСЬКОЮ мовою, дивитись фільми з УКРАЇНСЬКИМ перекладом, слухати УКРАЇНСЬКУ музику, маю право на інстукцію до будь-чого саме УКРАЇНСЬКОЮ мовою, ну і звичайно ж я маю право на УКРАЇНОМОВНЕ програмне забезпечення. Якщо мене позбавляють моїх прав, я їх буду відстоювати у суді чи іншими доступними мені методами.
Інше питання що виробнику певного програмного забезпечення деколи влом випускати локалізацію для України, і тоді за його укранізацію беруться не професіонали в даній галузі, а люди, яким просто хочеться бачити програмний продукт рідною мовою, а тому такі переклади часто виходять неграмотнми і нелогічними. Для покращення ситуації нам потрібно не критикувати їхню працю а всіляко їм допомагати, а також давати знати розробникам ПЗ що україномовні версій їх продуктів будуть кристуватися попитом.