По всему городу в местах скопления народа стоят палатки ВО "Свобода", активисты в химзащитных костюмах и противогазах собирают в них подписи.
Неоднозначными кажутся как время проведения, так и объект противостояния.

Добавлю анонимное голосование - кто готов отдать свою подпись на их инициативу, а кто нет?

У Хмельницькому "Свобода" ініціювала збір підписів проти добудови енергоблоків на ХАЕС

24 березня 2011 року Хмельницька міська організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" розпочала збір підписів проти добудови 3 і 4 енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції.

Підписи на партійних наметах збирали у спеціальному одязі – загальновійськових захисних костюмах і протигазах.

У підписному листі свободівці зазначили, що вважають добудову третього й четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції небезпечною для народу України.

"Будівництво енергоблоків №3 та №4 ХАЕС було розпочато ще 1985 року. Роботи зупинили через оголошення мораторію на будівництво ядерних об'єктів після аварії на Чорнобильській АЕС. За результатами тендеру 2008 року, на старих конструкціях планують встановити реактори іншої модифікації. Це може бути небезпечним, оскільки нова модифікація реакторної установки ВВЕР-1000/В-392 має конструктивні відмінності, що значно ускладнює проект. Більше того, модифікацію ВВЕР-1000/В-392 ніде у світі не було реалізовано, тому спроби встановити експериментальну реакторну установку підвищують ризики експлуатації.

Виникають сумніви і щодо довговічності та надійності наявних конструкцій, котрі не консервувалися й простояли просто неба чверть століття.

Спроби використати конструкції, значну частину яких було пошкоджено внаслідок пожежі 1989 року, а чимало приміщень, розташованих нижче нульової відмітки, залито водою, виглядають як спекуляція безпекою людей.

Водночас, у добудові ще двох блоків ХАЕС немає економічної потреби: в Україні існує надлишок електроенергії, а очікуваного росту її споживання не відбувається. Навіть у річний пік споживання електроенергії - наприкінці лютого 2010 – п'ять з п'ятнадцяти діючих енергоблоків не подавали електроенергію в мережу.

Добудова двох непотрібних реакторів ляже на плечі звичайних людей через тарифи на електроенергію та бюджетні відрахування на подолання наслідків роботи ядерної галузі.

За попередніми підрахунками, на будівництво двох енергоблоків потрібно близько 40 мільярдів гривень. На думку екологів, ці гроші доцільніше вкласти у заходи з енергоефективності та енергозбереження.

Проблеми з ядерною енергетикою чітко засвідчують останні події в Японії, яка є технічно найрозвинутішою державою в світі, але не змогла вберегти свій народ від ядерної катастрофи.

Тому, враховуючи всі аргументи, ми, мешканці м. Хмельницького, висловлюємо свій протест, та вимагаємо не допустити добудови нових реакторів", - йдеться у підписному листі.

Довідка. 26 березня 2011 року в суботу відбудеться загальнообласна акція зі збору підписів. Планується виставлення партійних наметів в усій області.

Акція зі збору підписів триватиме орієнтовно до 25 квітня і завершиться напередодні 25-ї річниці Чорнобильської трагедії.

Крім того, "Свобода" ініціювала проведення громадських слухань з приводу добудови 3 і 4 енергоблоків на ХАЕС в усій області, а не лише в 30-кілометровій зоні. Їх заплановано на квітень 2011 року.


"Мешканці міста активно відреагували на нашу ініціативу, - наголошує голова Хмельницької міської "Свободи", депутат міськради Віталій Діденко. – Впродовж дня партійні намети збирали цілі черги й кількість бажаючих поставити свій підпис проти добудови вимірюється тисячами. Україна вже натерпілася лиха від Чорнобильської катастрофи, дотепер наші люди хворіють на важкі захворювання, й середня тривалість життя різко зменшується. "Свобода" закликає об'єднатися усі громадські організації, екологічні організації, журналістів, екологів, політичні партії і взагалі усіх українців, та не допустити свавілля олігархів, не дати їм знищити нас з вами і природу України В них влада, і гроші, але ж нас більше! Нашим дітям тут жити".